Aktif Kadın Eşit Temsil Projemizin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Toplumsal Cinsiyete Duyarlı İşyeri Eğitimleri bugün Konya’da gerçekleştirildi.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Sermaye Piyasası Araçları ve Kur Koruma Sistemleri konulu söyleşimiz..

Mevlanasifed olarak Sermaye Piyasası Araçları ve Kur Koruma Sistemleri konulu söyleşimizi Denizbank Konya Şube Müdürü Sayın Tevfik Nadi Hotamış’ın sunumuyla gerçekleştirdik…Dernek üyelerimiz , misafirlerimiz, Denizbank Konya Şube Müdürü Sayın Tevfik Nadi Hotamış, Yatırım Uzmanları Sayın Ezgi Ercişli, Sayın Yaşar Turgut, Sayın Erkut Kesen ‘e teşekkür ederiz…

Kum Saati Dergisi’ne , Sayın Uğur Özteke’ye , Sayın Zekeriya Sağlık’a ve değerli okurlara teşekkür ederiz.

BBN VİZYON Dergisi için vermiş olduğumuz köşe yazısı..

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü paneline katılım sağlayan değerli üyelerimiz Aysun Nurullahoğlu , Kudret Aslım ve Gürcü Arıtürk’e , Paneli düzenleyen Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesine, Sayın moderatör Prof. Dr. Nurgül Kılıç’a ve değerli panelistlere ve sevgili öğrencilere teşekkür ederiz.8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle KİKAD üyelerimizle Kimya Hatun Kadın Kooperatifini ziyaret ettik.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Basında biz.

Aktif Kadın Eşit Temsil Projemizin Konya Basın toplantısını KİKAD ve KAİSDER olarak gerçekleştirdik.

MEVLANASİFED ve MEVKA arasında proje protokolü imzalandı.


MEVLANASİFED ile MEVKA arasında proje protokolümüzü imzaladık… Konya – Karaman bölgesi için genç ve kadın girişimciliğin önünde ki engelleri araştıracağımız projemizin bölge kalkınmasına fayda sağlamasını diliyoruz… Desteklerinden ötürü MEVKA ve İnocon Araştırma firmasına teşekkür ediyoruz…

“Kadın Girişimci Tanımlama Çalıştayı", Ankara’da fiziki olarak gerçekleştirildi.

KİKAD(Konya İş Kadınları Derneği) ve DOGUNKAD(Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği) işbirliğiyle Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER) koordinatörlüğünde yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘Aktif Kadın Eşit Temsil’ projesi kapsamında ‘Kadın Girişimciliği Tanımlama Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştayda ‘girişimci’ kavramı değerlendirilirken, kadınların teşviklerden kredilere, yönetimde söz hakkından sivil toplum kuruluşlarındaki etkinliklerine kadar karşılaştığı sorunlar dile getirildi. Küresel dayanışma ve sürdürülebilirliğin önemi üzerine değerlendirmeler yapıldı…

Basında biz..

Basında biz..

Basında biz..

Basında biz..

Konya Ticaret İl Müdürlüğü'nü Ziyaret Ettik.

Konya Ticaret İl Müdürü Sayın Mustafa Çağlayan’ı ziyaret ettik.  AB destekli Aktif Kadın Eşit Temsil Projemizi aktardık. İşbirliklerimiz üzerinde fikir alışverişinde bulunduk.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesini Ziyaret Ettik.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş’ü ziyaret ettik…  AB destekli Aktif Kadın Eşit Temsil Projemizi aktardık. İşbirliklerimiz üzerinde fikir alışverişinde bulunduk.

Mevlana Kalkınma Ajansını Ziyaret Ettik.

Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın İhsan Bostancı’yı ziyaret ettik…  AB destekli Aktif Kadın Eşit Temsil Projemizi aktardık. İşbirliklerimiz üzerinde fikir alışverişinde bulunduk.

Basında biz..

 

'Aktif Kadın Eşit Temsil' Projesi Kapsamında Ankara STK Toplantısı Gerçekleştirildi.

Kikad ve Dogünkad işbirliğiyle Kaisder koordinatörlüğünde yürütülen AB destekli “Aktif Kadın, Eşit Temsil “ projesinde Ankara toplantısı yapıldı…

Basında Biz.

Konya Postası Genel Yayın Yönetmeni Sayın Uğur Özteke ve Konya Postası Gazetesine teşekkür ederiz.

Konya Postası Genel Yayın Yönetmeni Sayın Uğur Özteke ve Konya Postası Gazetesini ziyaret ettik.

Konya Postası Genel Yayın Yönetmeni Sayın Uğur Özteke ve Konya Postası Gazetesini ziyaret ederek üzerinde çalıştığımız AB destekli projelerimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Yerel medyanın önemi üzerine konuştuk. 

Basında Çıkan Haberlerimiz.


İnnoPark'a Ziyaret

İnnoPark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesini ziyaret ederek, İnnoPark Genel Müdürü Sayın Mehmet Fatih Botsalı'ya AB destekli Bölgesel İş Ağları Projemizi ve Aktif Kadın Eşit Temsil Projemizi aktardık.

KOP'a Ziyaret

KOP(Konya Ovası Projesi)'u ziyaret ederek, KOP Başkanı Sayın Sami Şahin'e AB destekli Bölgesel İş Ağları Projemizi ve Aktif Kadın Eşit Temsil Projemizi aktardık.

MEVLANASİFED GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MevlanaSİFED Federasyonu 16/06/2021 tarihinde  Genel Kurul'u gerçekleştirerek yeni yönetimini seçti. Dernek Başkanımız İclal Güliz Arıkoğlu MevlanaSİFED'in başkanlığına seçildi. Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;


Başkan: İclal Güliz Arıkoğlu

Başkan Yardımcısı: F. Ruhsar Tanrıkulu

Genel Sekreter: Zeynep Aktuna

Sayman: Şeyma Ayhan

Yönetim Kurulu Üye: Seda Kuşvuran

Yönetim Kurulu Üye: Can Ünal

Yönetim Kurulu Üye: Nezih Dağdeviren 


Geçmiş dönem görev yapan Başkan ve Yönetim Kurulu'na katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni Dönem seçilen Başkan ve Yönetim Kurulumuza başarılar diliyoruz. 

Geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Aktuna 'Onursal Başkan'lığa seçildi.

'AKTİF KADIN, EŞİT TEMSİL' Projemizin Açılışı Gerçekleştirildi

KİKAD ve DOGÜNKAD işbirliğiyle KAİSDER koordinatörlüğünde sürdürülecek olan Avrupa Birliği destekli “Aktif Kadın, Eşit Temsil” projemizde açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Ankara, Konya ve Diyarbakır iş kadınları derneklerinin açılış konuşmaları ve T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı A. Hakan Atik, TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanı ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, OSBÜK Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Öztürk, TOBB Kadın Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Belma Yılmazyiğit'in destekleyici konuşmaları ile tamamlandı. 

Başka Konya ve Ankara olmak üzere Türkiye'nin birçok yerel gazetelerinde 'Aktif Kadın, Eşit Temsil' projemiz konuşuldu. Bununla birlikte NTV Haber Yayın'ında da projeden kapsamlı bir şekilde bahsedildi.


AKTİF KADIN, EŞİT TEMSİL PROJEMİZ

Konya İş Kadınları Derneği (KİKAD) ve Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAD) ortaklığında yürütülen; Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER) 'nin meslek örgütlerindeki karar alma süreçlerinde kadın temsilini artırmak amacıyla yola çıkan projesi Sivil Toplum Destek Programı kapsamında başladı. 


Projemizin Adı: 'AKTİF KADIN,EŞİT TEMSİL'  


Proje kapsamında 15 ay boyunca, kadınların politika ve karar alma süreçlerine aktif demokratik katılımını  arttırmaya yönelik faaliyetler yürütülecek. 

Projede özellikle ticaret, sanayi odalarının komitelerinde, meclislerinde, kurullarında ve diğer yönetim organlarında kadınların temsilinin arttırılması hedefleniyor.

Mevlanasifed Kuruldu

Kikad ve beş dernekle beraber MEVLANASİFED'i (Mevlana Sanayi ve İş Dünyası Federsyonu) kurduk.

Yenigün Gazetesi Haberi

Yenigün gazetesinin 10.yıl gecemizle ilgili haberi.

Yapalı Mühendislikten Derneğimizi Ziyaret

Yapalı Mühendislik Derneğimizi ziyaret etti.Başkanımız Zeynep Aktuna ile görüşerek faaliyetlerimiz hakkında bilgi alışverişinde bulunmuşlardır.

Üyemiz Şeyma Ayhan Konya'da istihdamı en çok arttıran kadın girişimci ödülünü aldı

Mesa Makina icra kurulu başkanı üyemiz Şeyma Ayhan 8 Mart Kadınlar gününde Konya'da istihadımı en çok arttıran kadın girişimci ödülünü Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfekçi'den aldı.

Üyemiz Sevda Kayhan Yılmaz Konya Sanayi Odası Meclis Başkanlığı'na seçildi.

Kayahan Hidrolik A.Ş.yönetim kurulu başkanı üyemiz Sevda Kayhan Yılmaz Konya Sanayi Odası Meclis Başkanlığı'na seçildi.

Yeni Meram

KİKAD olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan ile biraraya geldik. 

Yeni Konya

Yenigün Gazetesi

Konya Postası


Konyanın Sesi


Hakimiyet Gazetesi


Turkonfed E-Bulten


20 Ekim 2017 Akşam Gazetesi

20 ekim 2017 Akşam Gazetesi haberi

20 Ekim 2017 Star Gazetesi

20 ekim 2017 Star Gazetesi haberi

20 Ekim 2017 Türkiye Gazetesi

20 ekim 2017 Türkiye Gazetesi haberi

Hürriyet Daily News 20 Ekim 2017

Hürriyet Daily News haberi

DÜNYA GAZETESİ

21 ekim 2017 Dünya Gazetesi haberi.


PUSULA LİFE

Pusula Life Haberi


KİKAD OLAĞAN GENEL KURULU

KİKAD olağan genel kurulunu yaparak, yeni dönem yönetim ve denetleme kurulu üyelerini seçti.

BEYŞEHİR EŞREFOĞLU CAMİİ ZİYARETİ

Kikad üyeleri Beyşehir Eşrefoğlu camii'ni ziyaret etti.

Üyelerimiz